Zasady rekrutacji w Szkole Promyk

Uwaga! Rekrutacja do klasy "O" i do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017!

Jeżeli są Państwo zainteresowani odwiedzeniem szkoły lub uzyskaniem informacji o dostępności wolnych miejsc, prosimy o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego. Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24h.

Zasady rekrutacji

1. Spotkania z rodzicami odbywają się w dni powszednie w godzinach 9.00−17.00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły.
  2. Kandydaci do klasy 0 i 1 nie są objęci rozmowami rekrutacyjnymi ani egzaminami.
  3. Szkoła organizuje piątkowe dni otwarte oraz sobotnie warsztaty otwarte przygotowujące kandydatów do szkoły w lutym, marcu i kwietniu.
  4. Kandydaci na uczniów będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez kadrę pedagogiczną Niepublicznej Szkoły Podstawowej Promyk Szkoła jak Dom.
  5. Prowadzimy zapisy do klas 0 i 1.

Zasady rekrutacji dla uczniów klasy 1 i oddziału „0”

1. Rodzice zgłaszają kandydaturę dziecka do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Promyk Szkoła jak Dom poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia dostępnego na stronie internetowej.
  2. Liczba miejsc w szkole jest ograniczona. O kolejności przyjęć decyduje lista zgłoszeń prowadzona przez dyrektora szkoły.
  3. Pierwszeństwo przyjęcia do oddziału  „0” przysługuje:
    • absolwentom i ich rodzeństwu uczęszczającym do Przedszkoli Promyk
  4. Pierwszeństwo przyjęcia do klasy 1 przysługuje:
    • absolwentom i ich rodzeństwu uczęszczającym do Przedszkoli Promyk
  5. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor placówki.
  6. Przyjęcie dziecka do szkoły następuje po podpisaniu  umowy  i wpłacie wpisowego.
  7. Rodzice kandydatów uczniów klas 1 mają obowiązek przedstawić informację o gotowości szkolnej przygotowaną przez placówkę, w której dziecko realizuje roczne przygotowanie do obowiązku szkolnego.