...

KSZTAŁCENIE PRZEZ CIEKAWOŚĆ

Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej Promyk Szkoła jak Dom

Naszą Niepubliczną Szkołę Podstawową Promyk tworzy zespół pedagogów z pasją. Potrafią oni efektywnie zachęcić swoich podopiecznych do aktywnego udziału w lekcjach oraz zapewnić im przyjazną atmosferę w trakcie trwania zajęć. Co więcej, wszyscy nasi nauczyciele systematycznie doskonalą swoje kompetencje zawodowe, aby móc spełniać swoją ważną misję na coraz wyższym poziomie.

Ofertę naszej prywatnej szkoły podstawowej tworzymy w taki sposób, aby znalazło się w niej miejsce dla wielu dodatkowych aktywności. Głównym zadaniem naszej placówki jest bowiem zaopiekowanie się uczniem w sposób holistyczny. Stawiamy zarówno na rozwój intelektualny, jak i fizyczny oraz emocjonalny, dzięki czemu nasi podopieczni rozwijają zarówno rozum, jak i ciało.

dzieci w szkole
Staramy się kształcić młode umysły w interesujący sposób, a jednocześnie rozwijać ich indywidualne umiejętności manualne, artystyczne i fizyczne.

Wszystkim naszym podopiecznym oferujemy bogatą ofertę zajęć, dzięki którym mają oni szansę znalezienia swoich ulubionych aktywności i przyszłych pasji. Do ramowego planu nauczania zalicza się przede wszystkim 5 godzin języka angielskiego tygodniowo. W trakcie tych zajęć przygotowujemy dzieci do egzaminów Cambridge. Każda klasa ma także 2 godziny języka niemieckiego w tygodniu. Rozszerzona podstawa programowa w zakresie języków obcych przygotowuje naszych uczniów do egzaminów Cambridge YLE.

Dodatkowo w planie lekcji naszych uczniów mogą znaleźć się takie zajęcia, jak:

W naszej szkole aktywnie działa też Klub Kreatywnego Myślenia, Szkolny Klub Sportowy, Spółdzielnia Uczniowska oraz Koło Wolontariatu. Wydajemy także własną gazetkę szkolną tworzoną przez uczniów. Regularnie prowadzimy także warsztaty (kulinarne lub z rozmaitymi eksperymentami), działają koła zainteresowań (matematyczne, polonistyczne, przyrodnicze, plastyczne, teatralne, muzyczne, językowe, kontrukcyjne, hafciarskie, sportowe, chemiczne).

Priorytetem w naszej pracy pedagogicznej jest to, aby obserwować uczniów i wskazywać kierunki rozwoju, oparte na pasjach i naturalnych predyspozycjach dzieci. Pomagamy rozwijać zamiłowania i wzmacniamy w podejmowaniu decyzji. Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczestniczyli w rozmaitych konkursach i projektach, np. filmowych, ekonomicznych, w tym także o zasięgu międzynarodowym.

dzieci przy tablicy
W naszej szkole zapewniamy wiele dodatkowych udogodnień dla dzieci i rodziców, by stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań i nauki na mapie Szczecina.

WAŻNE FAKTY

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wśród głównych atutów naszej szkoły warto wymienić doskonałe położenie szkoły. Czekamy na Was przy Wałach Chrobrego, w jednej z najpiękniejszych, historycznych dzielnic Szczecina.

Staramy się zapewnić dzieciom przyjazną, rozwojową atmosferę, dlatego zdecydowaliśmy się na językowo-muzyczny profil szkoły. Lepsze efekty nauczania zapewniają także niewielkie, 18-osobowe klasy oraz zdrowe obiady z domowego menu, które podajemy w szkole.

Dla osób z Prawobrzeża Szczecina uruchomiliśmy bus szkolny, który codziennie dowozi i odwozi dzieci, które nie mieszkają w centrum miasta. Mamy także świetnie wyposażone, kameralne świetlice czynne w godzinach od 7:00 do 17:00. W razie potrzeby nasza szkoła zapewnia również opiekę logopedy-glottodydaktyka oraz psychologa. Zależy nam na ścisłej współpracy z rodzicami. W tym celu stosujemy metodę tutoringu.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Jak dołączyć do Promyka?

Promyk to szkoła skierowana do wszystkich dzieci, bez względu na ich zainteresowania czy umiejętności. Rodziców zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, telefon komórkowy lub bezpośrednio w naszej placówce. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła to miejsce, w którym Wasze dziecko będzie się rozwijać, uczyć i tworzyć cenne wspomnienia.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.